Εκλογές για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας προσκαλούμε στην Πρώτη Γενική Συνέλευση του νεοσύστατου Συλλόγου του Γυμνασίου Περίστασης , η οποία θα γίνει την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 18.00μμ στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου, με θέμα:

«Εκλογές για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου»

Εάν δεν υπάρχει απαρτία η Γενική Συνέλευση θα επαναληφθεί την  Τετάρτη 6 Οκτωβρίου και ώρα 18:00μ.μ.

Διευκρινίζεται, ότι όσοι γονείς δεν είναι ακόμη μέλη ( μέλος γίνεσαι όταν   έχετε πληρώσει την συνδρομή σας στον σύλλογο κατά την ημέρα εγγραφής του παιδιού σας στο σχολείο ), διαφορετικά όσοι δεν έχουν πληρώσει την συνδρομή μπορούν να εγγραφούν στο Σύλλογο την ημέρα των εκλογών και ακολούθως να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα.

Η παρουσία όλων των γονέων στη Γενική Συνέλευση είναι απολύτως απαραίτητη.

Με εκτίμηση,

Το προσωρινό Δ.Σ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΣΥΛΛΌΓΟΥ ΓΟΝΈΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΌΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΌ.

Την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 9:30  θα γίνει ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολείο μας που σηματοδοτεί και την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2015 – 2016.

Το  προσωρινό Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας εύχεται σε όλους, μαθητές-εκπαιδευτικούς-γονείς

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ                                                        που, για να είναι «καλή», προαπαιτούμενα είναι: η συσπείρωση όλων των γονιών, γύρω από το Σύλλογό μας, η εγρήγορση, η μαχητικότητα και η αλλαγή στάσης του καθενός από εμάς απέναντι στα κοινά προβλήματα

Ευχόμαστε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ να πετύχουμε το maximum των διεκδικήσεων μας για καλύτερη Παιδεία κι ένα καλύτερο «αύριο» στα παιδιά μας, στα παιδιά όλης της χώρας.

Θα ήταν τιμή μας , όσους από τους  γονείς και κηδεμόνες  του σχολείου μας θα μπορέσουν να παρευρεθούν και να παρακολουθήσουν την αυριανή  τελετή  αγιασμού και μετά να περάσουν από το γραφείο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για μια γνωριμία με το  προσωρινό Δ.Σ..

Καλή σχολική χρονιά σε όλους μας !!!!!

Πρακτικό ίδρυσης Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και εκλογή προσωρινής διοίκησης.

Πρακτικό ίδρυσης σωματείου και εκλογής προσωρινής διοίκησης

Στις 30 Μαρτίου 2015 οι ιδρυτές του Σωματείου του » Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Περίστασης» υπέγραψαν το πρακτικό ίδρυσης και εκλογής προσωρινής διοίκησης οι οποία αποτελείται από τους εξής.

Πρόεδρος : ΤΟΨΙΚΙΩΤΟΥ ΣΟΦΙΑ κινητό 6983181828
Αντιπρόεδρος : ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΆΝΝΑ κινητό 6937268819
Ταμίας : ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ κινητό 6992628654
Γραμματέας : ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΜΑΙΡΗ κινητό 6973554970
Μέλος-βοηθός ταμία : ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΦΝΗ κινητό 6980903050
Μέλος-βοηθός Γραμματέα : ΚΟΣΜΑ ΣΟΦΙΑ κινητό 6947454962
Μέλος : ΜΑΝΩΛΟΥΔΗ ΚΟΝΡΑΝΤΙΝΕ κινητό 6945366835

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει μέχρι την διεξαγωγή και την εκλογή του μόνιμου Διοικητικού Συμβουλίου.