Από 16-12-2019 Ενισχυτική Διδασκαλία.

Από 16-12-2019 ξεκίνησε η Ενισχυτική Διδασκαλία!

Όσοι κηδεμόνες και γονείς επιθυμείτε να προσθέσετε στις υπάρχουσες λίστες μαθητών και τα παιδιά σας, αυτό μπορεί να γίνει από 8-1-2020 με μία Υπεύθυνη Δήλωση. Μόνο για τα μαθήματα του παραπάτω εγκεκριμένου προγράμματος. Ευχαριστώ!

«Παγώνουν» προσωρινά οι κινητοποιήσεις που αποφασίστηκαν

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ανακοινώνουμε ότι «παγώνουν» προσωρινά οι κινητοποιήσεις που αποφασίστηκαν κατά την ΕΚΤΑΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ την Τετάρτη 11/12/2019, με την προϋπόθεση ότι από το νέο έτος το σχολείο δε θα αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα σωστής καθαριότητας.

Την επομένη της ΕΓΣ στάλθηκε στο Γυμνάσιό μας καθαρίστρια που έχει και παλιότερα δουλέψει στο σχολείο μας. Η συγκεκριμένη υπάλληλος αναπληρώνει την εν αδεία καθαρίστρια, η οποία έχει τοποθετηθεί στο Γυμνάσιο, και θα δουλέψει στο σχολείο μας μέχρι την 23η Δεκεμβρίου 2019 μαζί με την κα Σήσιου

Το Δ.Σ.

ΕΚΤΑΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ με θέμα: «Καθαριότητα του Σχολείου»

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ

Καλούμε άπαντα τα μέλη του Συλλόγου μας σε
ΕΚΤΑΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ με θέμα: «Καθαριότητα του Σχολείου»,

την Τετάρτη 11/12/2019 και ώρα 5:30μ.μ., στο κτίριο του Γυμνασίου.

Μολονότι η Δ/νση του Σχολείου κατέβαλε, με όποιο μέσο διαθέτει, όλες τις προσπάθειες για να υπάρξει καθαρίστρια στο χώρο του Σχολείου και μολονότι το ΔΣ έλαβε επαναλαμβανόμενες διαβεβαιώσεις και χωρίς αποτέλεσμα υποσχέσεις για λύση του προβλήματος, το Σχολείο παραμένει ουσιαστικά χωρίς καθαρίστρια. Κρίνεται απαραίτητη έως και υποχρεωτική η παρουσία όλων στην ΕΓΣ προκειμένου να αποφασιστούν οι μετέπειτα κινητοποιήσεις μας ως γονείς και κηδεμόνες για την επίλυση του προβλήματος. Κλήθηκαν να παραβρεθούν στην ΕΓΣ οι τοπικοί πρόεδροι και των τριών κοινοτήτων (Περίστασης, Καλλιθέας, Παραλίας) για να καταθέσουν τις θέσεις τους. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε για το αυτονόητο. Δεν διακινδυνεύουμε την υγεία των παιδιών μας.

Το Δ.Σ.