Η 3η θέση για το Γυμνάσιο Περίστασης στον 6ο Διαγωνισμό Γλώσσας και Ορθογραφίας

Πέμπτη 7 Απριλίου 2016

Η 3η θέση για το Γυμνάσιο Περίστασης στον 6ο Διαγωνισμό Γλώσσας και Ορθογραφίας«Χρίστος Τσολάκης»

Την Πέμπτη 7 Απριλίου 2016 πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο Κορινού ο 6ο Διαγωνισμός Γλώσσας και Ορθογραφίας «Χρίστος Τσολάκης» με τη συμμετοχή 16 Γυμνασίων της Πιερίας. Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε επάξια από μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου, καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση. Συγκεκριμένα, οι μαθήτριες Γραμματοπούλου Αναστασία, Καποδίστρια Αικατερίνη και Κωστοπούλου Αικατερίνη καθώς και οι μαθητές Καμπερίδης Γεώργιος και Καραγιαννίδης Ιωάννης αποτελούσαν την άρτια προετοιμασμένη ομάδα μας. Τα παιδιά, τόσο κατά τη διάρκεια της εντατικής τους εξάσκησης από τις φιλολόγους Αθανασοπούλου Ασπασία και Παπαγεωργοπούλου Χριστίνα όσο και κατά τη διάρκεια της διεξαγωγής του διαγωνισμού, καλλιέργησαν τις γλωσσικές τους δεξιότητες και εξερεύνησαν τον πλούτο της Ελληνικής γλώσσας, συνειδητοποιώντας τη μοναδικότητά της. Μπράβο σε όλους!