Εκδρομές 2015-2016

Τετάρτη  6 Απριλίου 2016

Η προσφορά του ταξιδιωτικού πρακτορείου Complete Travel Service ήταν η οικονομικότερη προσφορά και επομένως το εν λόγω πρακτορείο αναλαμβάνει την ημερήσια  επίσκεψη  του Γυμνασίου Περίστασης  στον Άγιο Νικόλαο Νάουσας για τις 20-4-2016.

Επίσης αναλαμβάνει και την εκδρομή της Α τάξης στα Αμπελάκια για τις 15-4-2016.

Ευχαριστούμε.

Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

Πρόσκληση 1:

Θέμα:  «Πρόσκληση  εκδήλωσης ενδιαφέροντος του Γυμνασίου Περίστασης Πιερίας για πραγματοποίηση  ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής στον Άγιο Νικόλαο Νάουσας Νομού Ημαθίας.

Προορισμός για  Άγιο Νικόλαο Νάουσας την Τετάρτη 20 Απριλίου 2016.

Πρόγραμμα επίσκεψης:

Αναχώρηση 08.30 π.μ. από το χώρο του σχολείου. Άφιξη  στον Άγιο Νικόλαο της Νάουσας. Αναχώρηση 17:00 και επιστροφή στην Περίσταση στις 19:00.

Υπεύθυνος της επίσκεψης ορίζεται ο κ. Φλουρής Ευάγγελος Δ/ντης Συνοδοί καθηγητές 20.

Οι μαθητές θα μετακινηθούν με τουριστικό λεωφορείο.

Σύνολο μαθητών 200 και 20  συνοδοί εκπαιδευτικοί. Σύνολο 220.

Ως μεταφορικό μέσο θα χρησιμοποιηθεί  λεωφορείο, το οποίο θα πρέπει να πληρεί όλους τους προβλεπόμενους από το νόμο όρους και προϋποθέσεις, με άδεια κυκλοφορίας κατά προτίμηση μετά το 2000.

Καλούνται τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία ταξιδιών να υποβάλλουν στο σχολείο κλειστή προσφορά μέχρι την Τετάρτη 6 Απριλίου 2016  και ώρα 13:00 το μεσημέρι, όπου θα αναγράφεται η συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού.

Μαζί με την προσφορά θα κατατίθεται και φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας του ταξιδιωτικού πρακτορείου από τον ΕΟΤ.

Η επιλογή του πρακτορείου θα γίνει από πενταμελή επιτροπή του Σχολείου.

Πρόσκληση 2:

Θέμα:  «Πρόσκληση  εκδήλωσης ενδιαφέροντος του Γυμνασίου Περίστασης Πιερίας για πραγματο-ποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α΄ Γυμνασίου στα Αμπελάκια Νομού Λάρισας.

Προορισμός  τα Αμπελάκια Νομού Λάρισας στα πλαίσια του μαθήματος Οικιακής Οικονομίας με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Σκάζα Βασιλική ΠΕ15 την Παρασκευή 15 Απριλίου 2016.

Α.   την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης 76 μαθητών της Α΄ Γυμνασίου στο Λαογραφικό Μουσείο στα Αμπελάκια Νομού Λάρισας  την Παρασκευή  15 Απριλίου 2016 στα πλαίσια του μαθήματος της Οικιακής Οικονομίας.

Πρόγραμμα επίσκεψης:

Αναχώρηση 08.30 π.μ. από το χώρο του σχολείου. Άφιξη  στο Λαογραφικό μουσείο στα Αμπελάκια και επίσκεψη στο Αρχοντικό του Σβαρτσ. Ξενάγηση των μαθητών και εργασίες. Θα γίνει μία στάση στον Πλαταμώνα. Αναχώρηση 13:00 και επιστροφή στην Περίσταση στις 14:00.

Υπεύθυνη της επίσκεψης ορίζεται η κ. Σκάζα Βασιλική ΠΕ15. Συνοδοί καθηγητές ορίζονται οι Παπαγεωργοπούλου Χριστίνα ΠΕ02, Μαμούρη Αικατερίνη ΠΕ04, Ναστογιάννη Βαΐτσα  ΠΕ02 και Κοσμίδου Φωτεινή ΠΕ18.12.

Οι μαθητές θα μετακινηθούν με τουριστικό λεωφορείο.

Σύνολο μαθητών 70 και 5 συνοδοί εκπαιδευτικοί. Σύνολο 75

Η επιλογή του πρακτορείου θα γίνει από πενταμελή επιτροπή του Σχολείου.

Δευτέρα  28-03-2016

Η προσφορά του ταξιδιωτικού πρακτορείου Complete Travel Service ήταν η οικονομικότερη προσφορά και επομένως το εν λόγω πρακτορείο αναλαμβάνει την διδακτική επίσκεψη  του Γυμνασίου Περίστασης  για την  Β τάξη για τις 03-04-2016 και 04-04-2016 στην Δράμα[ ΚΠΕ Παρανεστίου].

Ευχαριστούμε.