Διδακτική επίσκεψη στα οχυρά ΡΟΥΠΕΛ

Θέμα:  «  Πρόσκληση  εκδήλωσης ενδιαφέροντος του Γυμνασίου Περίστασης Πιερίας για διδακτική επίσκεψη στα οχυρά ΡΟΥΠΕΛ »

Στο πλαίσιο των σχολικών εκπαιδευτικών  επισκέψεων, το Γυμνάσιο Περίστασης προγραμματίζει  διδακτική επίσκεψη των μαθητών του, με προορισμό τα οχυρά ΡΟΥΠΕΛ .
Στην εκδρομή θα συμμετέχουν 50 μαθητές και 4 συνοδοί καθηγητές.
Οι μαθητές θα αναχωρήσουν την Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015, από το χώρο του σχολείου στην Περίσταση , στις 8.15 π.μ. και το πρόγραμμα έχει ως εξής:
  • Στις 10.30 άφιξη στα οχυρά ΡΟΥΠΕΛ
  • 30 ? 12.00 παρακολούθηση της ξενάγησης
  • Στις 12.30 ? 14.00 Φαγητό – Καφές στις Σέρρες
  • Στις 14.00 μ.μ. αναχώρηση από Σέρρες για Περίσταση
Το λεωφορείο μετά το πέρας της εκδρομής πρέπει να μεταφέρει τους μαθητές στο Σιδ. Σταθμό στην Καλλιθέα και στην Παραλία.
Ως μεταφορικό μέσο θα χρησιμοποιηθεί  λεωφορείο, το οποίο θα πρέπει να πληροί όλους τους προβλεπόμενους από το νόμο όρους και προϋποθέσεις, με άδεια κυκλοφορίας κατά προτίμηση μετά το 2000.
Καλούνται τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία ταξιδιών να υποβάλλουν στο σχολείο  προσφορά μέχρι τη Δευτέρα  6 Μαρτίου 2015  και ώρα 12 το μεσημέρι, όπου θα αναγράφεται η συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού .
Μαζί με την προσφορά θα κατατίθεται και φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας του ταξιδιωτικού πρακτορείου από τον ΕΟΤ.
Η επιλογή του πρακτορείου θα γίνει από πενταμελή επιτροπή του Σχολείου.

Γυμνάσιο Περίστασης
 Ταχ.Δ/νση:Ολύμπου 2