Διδακτική επίσκεψη στο διυλιστήριο των ελληνικών πετρελαίων

Θέμα:  «  Πρόσκληση  εκδήλωσης ενδιαφέροντος του Γυμνασίου Περίστασης Πιερίας   για διδακτική επίσκεψη στο  διυλιστήριο των ελληνικών πετρελαίων »

Στο πλαίσιο των σχολικών εκπαιδευτικών  επισκέψεων, το Γυμνάσιο Περίστασης

προγραμματίζει  διδακτική επίσκεψη των μαθητών του, με προορισμό τη Θεσσαλονίκη, την Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014 στο διυλιστήριο των ελληνικών πετρελαίων .

Στην εκδρομή θα συμμετέχουν 50 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές.

Οι μαθητές θα αναχωρήσουν την Τετάρτη 17 Δεκέμβρη 2014, από το χώρο του σχολείου στην Περίσταση , στις 8.15 π.μ. και το πρόγραμμα έχει ως εξής:

• Στις 09.30 άφιξη στο εργοστάσιο
  • 30 ? 11.00 ξενάγηση
  • Στις 11.30 ? 13.30 μεταφορά στη Θεσσαλονίκη (Φαγητό. Καφές)
  • Στις 13.30 μ.μ. αναχώρηση από Θεσσαλονίκη για Περίσταση

Το λεωφορείο μετά το πέρας της εκδρομής πρέπει να μεταφέρει τους μαθητές στο Σιδ. Σταθμό στην Καλλιθέα και στην Παραλία.

Ως μεταφορικό μέσο θα χρησιμοποιηθεί  λεωφορείο, το οποίο θα πρέπει να πληροί όλους τους προβλεπόμενους από το νόμο όρους και προϋποθέσεις, με άδεια κυκλοφορίας κατά προτίμηση μετά το 2000.

Καλούνται τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία ταξιδιών να υποβάλλουν στο σχολείο κλειστή προσφορά μέχρι την Τετάρτη 26 Νοεμβρίου  και ώρα 12 το μεσημέρι, όπου θα αναγράφεται η συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού .

Μαζί με την προσφορά θα κατατίθεται και φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας του ταξιδιωτικού πρακτορείου από τον ΕΟΤ.

Η επιλογή του πρακτορείου θα γίνει από πενταμελή επιτροπή του Σχολείου.

Στοιχεία επικοινωνίας με το σχολείο

Τηλέφωνο:  2351029003

Fax:    2351029913