ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ.

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου μας και ιδιαίτερα το Διοικητικό Συμβούλιο, τις κυρίες Ανατολή Φωτιάδου, Μαίρη Παπαμιχαήλ, Κωστοπούλου Δώρακαι τους κυρίους Αναστάσιο Τσιμόπουλο και Στάθη Μπέιογλου,για την έμπρακτη συμπαράσταση και αρωγή τους προς το Σχολείο μας. Συγκεκριμένα, κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2017 – 2018 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων προσέφερε τα εξής:

1. Ανέλαβε το οικονομικό βάρος, ώστε να έχει το σχολείο τη δυνατότητα να αποστέλλει sms προς τους γονείς των μαθητών και να επιτυγχάνεται κατ’ αυτόν τον τρόπο η καλύτερη και αποτελεσματικότερη επικοινωνία Σχολείου – Οικογένειας (Σεπτέμβριος 2017).
  2. Ανέλαβε το κόστος για την επισκευή μίας από τις μπασκέτες που βρίσκονται στον αύλειο χώρο του σχολείου, η οποία λόγω φθοράς της εγκυμονούσε κινδύνους για την ασφάλεια των μαθητών (Δεκέμβριος 2017).
  3. Προσέφερε τις βασιλόπιτες για όλα τα τμήματα και για τον Σύλλογο των Διδασκόντων, επιπλέον δε στον τυχερό μαθητή ή μαθήτρια του κάθε τμήματος και από έναν φορητό φορτιστή κινητού τηλεφώνου ως αναμνηστικό δώρο (Ιανουάριος 2018).
  4. Χάρισε, τηρώντας το έθιμο, στιγμές χαράς σε όλη τη σχολική κοινότητα του Γυμνασίου μας αναλαμβάνοντας εξ ολοκλήρου τη γιορτή της Τσικνοπέμπτης (Φεβρουάριος 2018).
  5. Προσφέρθηκε να καλύψει πλήρως τα έξοδα μετάβασης και επιστροφής – με τη μίσθωση λεωφορείου για 20 άτομα από  ιδιωτικό Πρακτορείο Ταξιδίων της Κατερίνης – της ομάδας Επιχειρηματολογίας του σχολείου μας στους Πρώτους Αγώνες Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου στα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη στη Θεσσαλονίκη (Απρίλιος 2018).
  6. Προσέφερε και εφέτος, όπως κάθε χρόνο, αναμνηστικό δώρο σε όλους τους αποφοίτους μαθητές της Γ΄ Τάξης.
  7. Τέλος, έκανε δωρεά τριών κλιματιστικών σωμάτων στη σχολική μας μονάδα για αντίστοιχο αριθμό σχολικών αιθουσών, στις οποίες κατά τους χειμερινούς μήνες προέκυπτε σοβαρό πρόβλημα επαρκούς θέρμανσης (Ιούνιος 2018).

Σας ευχαριστούμε και πάλι.

Η Διευθύντρια, οι Καθηγητές και οι Μαθητές

του Γυμνασίου Περίστασης.